RB Wayne Gallman
Wayne Gallman skóruje, Cody Lattimer se raduje

Preseason dojmy, week 2

Giants mají za sebou polovinu preseason a pro mě to je příležitost ohlédnout se za výkony hráčů a přihodit vidlemi nějaké ty dojmy.

Druhý zápas preseason Giants vyhráli nad Detroitem Lions v poměru 30-17. Skóre není tak důležité, jako spíše předvedená hra. Řekl bych, že to bylo velice solidní představení. Eli Manning, Odell Beckham ani Saquon Barkley nehráli, takže velká příležitost padla na jiné. Jak se toho zhostili?

Offense

Každá hra začíná u quarterbacka. Náhradník Davis Webb hrál celý první poločas a po mizerném prvním utkání si napravil reputaci. Zkompletoval 14 z 20 přihrávek pro 140 yardů a 1 touchdown. Útok řídil autoritativně a jeho hody konečně měli přesnost. Asi nejhezčí byl pass podél sidelajně pro 27 yardů na Sterling Sheparda za situace třetí down a 17 yardů. Některé jeho passy nicméně stále mířili poněkud zbytečně vysoko. Měl štěstí, wide receiveři mu to chytili. Například na 3&10 měl volného Kalif Raymonda na slant route, ale vysoký míč ho zpomalil a akce skončila 7 yardy. Pokud by to poslal níže a do běhu, mohl proměnit. Do třetice ale pochvala za touchdown, dobře přečetl obranu, necpal nikam míč a našel uvolněného running backa Wayne Gallmana v prostoru před sebou.

Také druhý náhradník Kyle Lauletta nehrál zle, ale přesnost passů ho trochu trápila. Nakonec zkompletoval jen 2 přihrávky z 5, ale přitom ty tři nekompletní passy letěly na správného volného receivera, jen ho prostě minuly. No vynahradil si to parádním během pro touchdown, při kterém lámal kotníky a kolena obráncům. Bohužel doslova, LB S.Longa z Detroitu si při pokusu o skládku přetrhl vazy v koleni. Ale zpátky k našemu týmu. Pořadí quarterbacků za Manningem je jasné.

K ofenzivní lajně: Stále to není žádný vývar, ale oproti loňsku to jsou nebe a dudy. Při běhových akcích tam mezírky byly a lajna se nezřídka posouvala vpřed, nikoliv vzad. I když jen o pár yardů. Neinkasovali jsme sice žádný sack, ale opatrnost je na místě. Hlavně pravá strana a dvojice Patrick Omameh a Ereck Flowers bude proti pass rusherům hodně náchylná a bude potřebovat pomoc nějakým tím extra blokem, pokud mají být dlouhé play-action passy úspěšné.

Z running backů mě opět zaujal Wayne Gallman. Mrštný a šikovný passové hře. Měl by být dvojka přes Jonathana Stewarta. Sice není takový tank, ale je mnohem agilnější a univerzálnější. Věřím, že trenéři vytěží z obou to nejlepší, podle situace. Než se Barkley uzdraví. Laboruje totiž s hamstringem a to chce čas.

Z wide receiverů chytili moje oko Kalif Raymond a Russell Shepard. Oba by měli mít v kádru místo jisté, uvážíme-li jejich dobrou hru, pěkné catche v nesnadných situacích a hra pro special týmy. Raymond možná bude naším primární kick / punt returnerem. Šlo mu to rozhodně líp než Hunteru Sharpovi, který zvládl za zápas 2 fumble.

Defense

Druhý zápas po sobě byla obrana doslova nedobytná po zemi. To je solidní základ úspěchu. Detroit udělal běhovou hrou jen 67 yardů. Líbí se mi, jak opakovaně náš tým dokázal přivést tlak na quarterbacka díky blitzu ze stran. Soupeř s tím měl problémy a inkasoval celkem 4 sacky. Hudba pro moje uši. Hodně aktivní mě přišel nováček LB Lorenzo Carter s číslem 59.

Naopak problémy nám stále dělá coverage našich linebacků. Bránit v prostoru soupeřovi tight endy a running backy bude achilova pata. Theo Riddick to našemu Alecu Ogletree dal sežrat a snadno se uvolnil pro 42 yardů. Nejdelší hra soupeře.

Ze secondary bych vypíchl cornerbacka B.W.Webba, který na sebe upozornil 1 sraženým passem a 3 skládkami. Jednou z nich zastavil soupeře akorát před proměněným třetím downem. Za jasnou dvojicí starting cornerbacků je zatím favoritem na prvního náhradníka.

Special Teamy

DE Kerry Wynn, 3 special tým skládky během tří po sobě jdoucích výkopů! K tomu sack během prvního snapu v obraně. Wynn lítá po hřišti a nikomu nedá ani centimetr hřiště. Není to sice starter, ale cestu mezi náhradníky si určitě najde.

Kickerem bude na 99 procent Aldrick Rosas. Proti Detroitu proměnil kop z 55 yardů a všechny extra pointy. Snad mu forma vydrží.

Trenéři

Tady budu v reakcích spíše opatrný, je jasné, že svoje triky naplno rozbalí až v září. V preseason se karty neukazují. Určitě bych pochválil Pat Shurmura za angažovanost. Neváhal vytáhnout timeout, když se útok nedokázal včas nalajnovat na třetí down a pořádně to hříšníkům vyčinil. Při sporných penaltách proti Giants bylo vidět jeho rozladění, nechtěl bych být rozhodčím, který mu byl nejblíž. Hlavně vlajka proti blitzu Mark Herzlicha a uplatnění onoho nového pravidla proti použití helmě při kontaktu, jsem nějak nepochopil. V útoku jsme podali vybalancovaný výkon (run/pass) s velkou dávkou play-action. Běhová hra měla variabilní styl. Do středu, do stran, z různých formací. Jsem jednoznačně pro.

Obrana poměrně aktivně blitzovala, a to i na první downy. Linebackeři, safety, někdy slot cornerback. Na třetí krátké downy soupeře jsme často ukazovali formaci se středními linebackery těsně u line of scrimmage, potenciálně blitzujícími přímo prostředkem. To nutilo soupeře zpevnit protection a přidat do ní minimálně running back. Blitz to vždy nebyl, ale už jen ta hrozba dělá divy. Celkově velice kompaktní výkon, startující už zmíněnou dobrou běhovou obranou na první a druhé downy.

zdroje: NFL Gamepass, giants.com, nj.com/giants, bigblueview.com, twitter