Obrana!
Obrana!

Week 9 – Washington vždycky

Jestli to na někoho umíme, tak je to Washingtonský Fotbalový Tým. Porazili jsme je 23-20.

Zápas

Není jisté, zdali to je námi, nebo “kvalitou“ soupeře, ale na to se historie neptá.

Stejně tak se nebude zaobírat tím, jak sevřené zadky jsme měli, při obou posledních drajvech Alexe Smitha. Tyhle situace neumíme a je malý zázrak, že to pro jednou vyšlo. Díky obrano. Ono vyhrát 5-0 na turnovery a přesto uhrát výsledek jen o 3 body. No, škoda mluvit (nebo psát).

Útok

Začnu tak trochu chválou. Daniel Jones zvládl odehrát zápas bez jediného turnoveru. Míč mu sice opět párkrát z ruky vypadl, ale jednou to bylo mimo hřiště a po druhé ho zalehl. Dokonce byl i viděn jak pod tlakem zahazuje míč do zámezí. To je pokrok. A také to ukazuje, jak hodně nízko jsou naše očekávání položené. Pravdou je také, že to byl ofenzivně hodně konzervativní zápas. Vzduchem se šlo málo a Jones bral krátké přihrávky, většinou do 5 yardů. Ta jedna delší, ta se mu povedla.

Ale proč taky ne, když je naše pass protekce tak slabá. Zvlášť když po zemi to šlo! Wayne Gallman i Alfred Morris jsou myslím dobře vybaveni na zónový styl běhového útoku jaký praktikuje Jason Garrett. Žádné otálení za lajnou. Hlavou napřed do první díry a padat vždy dopředu. Hle, tady jsou 4 yardy, díky. Myslím, že i ofenzivní lajně to svědčí, v tomhle si vedli dobře.

Obrana

Defenzivní koordinátor Patrick Graham dělá s touhle skvadrou doslova zázraky. Bez hvězd, bez pass rushe, bez fanfár, ale ono to jde. Opět kolektivní výkon, který by mohl být ještě o něco výš, kdyby individuální kvalita nebrzdila. Prý jsme měli na stole nabídky na trejd Dalvin Tomlinsona. Jsem rád, že zůstal a doufám, že podepíše novou smlouvu. Naopak našeho momentálně asi nejlepšího pass rushera Leonard Williamse asi po sezóně ztratíme, protože se současnou formou si určitě namastí kapsu. Nu což.

Výborná práce Blake Martinez a Logan Ryan. Ty závěrečné interception jsme opravdu potřebovali.

Special týmy

Nedělají chyby. Neměli bychom to brát jako samozřejmost, ale zároveň to asi není překvapivé, když trenér Judge byl dlouholetým trenérem special týmů. Každopádně je to podceňované součást hry, která je obvykle vidět, až když dojde na průšvih. Dobře, že naše vidět nejsou.

Kicker Graham Gano také zaslouží zmínit. Až na jeden dlouhý kop (57 yardů) zatím všechno trefil.

Trenér

Kecy jsou v kleci, za muže mluví činy. Judge má veškeré moje sympatie. Pokud se vyskytne byť sebemenší kontroverze, vyřeší si to pěkně pod pokličkou a navenek slyšíme jen ty správné věci. Může to působit suše, ale mám dojem, že hráči na to slyší. Že má jejich respekt a úctu.

Když si minulý týden pustil WR Golden Tate pusu veřejně na špacír, Judge jen pronesl do novin, že si to vyřeší interně, ale viděli jsme jasně jaký to mělo dopad. Tate týden trenoval se scout týmem a na zápas s Washingtonem zůstal doma. Myslím, že příští zápas už bude zase hrát a dá si už pozor. Skvělá práce, o žádný Odelloviny tu nestojíme.

Zároveň tato absence udělala prostor pro jistého Austin Macka, nedraftovaného wide receivera neznámého jména. 4 zachycené přihrávky pro 72 yardů! Máš mou pozornost.

Co dál

Opět budeme bojovat v popelnicové divizi NFC East, tentokráte s Philadelphií Eagles. Naopak tým na který zoufale neumíme. Jen vymyslet jakým tragickým způsobem prohrajeme tentokrát. Pokud by se ale štěstí usmálo a my vyhráli, jsme stále v bojích o playoff. No není to vtipné? 😀

zdroje: giants.com, nj.com/giants, bigblueview.com, twitter