Obrana G
Na D.Henryho neměla obrana odpověd, photo: giants.com

Po shlédnutí: week 15 – Tennessee

Ošklivá prohra 0-17. V zápase se Giants nic nedařilo. Úplně, totálně, katastrofálně, vůbec nic.

Po skončení zápasu jsem si říkal, že tyhle 3 hodinky bych lépe strávil koukáním z okna. Tak mizerný výkon to byl. Pro soupeře proměnit dlouhý třetí down a 12 yardů? Žádný problém, Mariota si postoupil v dobře držené kapse a našel volného spoluhráče. Pro Giants proměnit krátký třetí down příhozem do strany na pár yardů na úplně volného receivera? Neřešitelný problém. Co Manning trefil, to mu receiveři dropnuli. Ofenzivní lajna mu však příliš času neposkytla a běhové mezery nebyli k dispozici. Co urval Saquon Barkley, to odmazali rozhodčí nějakou tou spornou penaltičkou. Bylo jasné, za koho zebry kopou.

Výmluvy stranou, soupeř nás přehrál na všech frontách. Giants jsou letos špatný tým a kdo se nechal ukolébat pár výhrami proti ještě horším týmům, byl rychle vyveden z omylu. Ani ten mizerný nepodstatný touchdown v závěru jsme nedali, a to nás rozhodčí, už asi z milosti, vysvobodili z puntování těsně za půlkou, jak je naší oblíbenou disciplínou. Bída. Dnes budu stručný, škoda slov.

Útok

Eli Manning hrál mizerně. Chápu, že počasí nebylo příliš nakloněné passové hře, ale on to většinou ani nezkusil. Namísto toho, měl zase v očích ten smrtelný strach, co mu pass rusheři zase provedou, dnes své ofenzivní lajně vůbec nevěřil a celkem po právu, odehrála mizerné utkání. Přesto šance měl. V úvodu jsem napočítal minimálně tři dobré play-action, při kterých měl za lajnou spoustu času. Jenže opět neměl kule a zahodil míč na pár yardů, pro minimální zisk. Asi mu chyběl Odell Beckham, ale přesto to zkusit měl i na jiné receivery. Protože jinak útok totálně stagnoval, běhová hra nešla nikam a šlo se puntovat. A ten fumble, ugh.

Obrana

Skládky, skládky a zase skládky. Fundamentální věc, ale pro Giants zase jednou neskutečný problém. Tennessee si šlo pohodlně po zemi, krájelo čas a yardy. A Giants jen bezmocně koukali. Derrick henry nejeden běh za mínusové yardy přetavil v první down, protože rádoby-tackleři se po něm svezli jak po mýdle.

Special týmy

Nic.

Co dál

Giants jsou po prohře definitivně oficiálně eliminováni z playoff. Matematicky. Prakticky už dávno, ale teď už je to skutečně skutečné. Bez diskuzí a planých nadějí. A vy víte, co to musí znamenat. Že by měl příště nastoupit Kyle Lauletta. Trenér tohle musí pochopit a pokud tak neučiní, bude to obrovská chyba. Manning už letos tomuhle týmu nic nedá. Cokoliv chystá budoucnost, Giants se nejlépe připraví na offseason tak, že zjistí, co v tomhle hráči mají. Jasně trenéři ho vidí každý den v tréninku, ale ruku na srdce. To nic neznamená. Zápas je jiná liga. Navíc v průběhu týdne se takový náhradník sotva dostane k trénování s prvním týmem, z těch minima příležitostí jen sotva někdo něco vykouká.

Giants čekají dva těžké duely. Jak Indianapolis, tak Dallas jsou naplno v bojích o playoff a budou chtít vyhrát. Nedají nic zadarmo. To je ale fuk. Giants už vyhrát nemusí. Musí proskautovat vlastní tým, najít a identifikovat talent, který týmu pomůže i příští rok a vše začíná s nejdůležitější pozicí ve fotbale. Mladí by měli nicméně dostat co nejvíc šancí i na jiných pozicích. Doufám, že trenér ví, o co se teď už hraje a nezopakuje chybu svého předchůdce.

Zatím se mějte a zkuste na tenhle zápas rychle zapomenout, nic pozitivního nepřinesl.

zdroje: NFL Gamepass, giants.com, nj.com/giants, bigblueview.com, twitter