RB Saquon Barkley
RB Saquon Barkley při draftu, photo: giants.com

Volbou Giants v prvním kole draftu je RB Saquon Barkley

Tento prémiový running back byl mnoha experty passován za vůbec nejlepšího hráče celého draftu. Giants jej získali na celkově druhém místě.

S první volbou Cleveland Browns docela otálel, přitom bylo jasné, že si vezme quarterbacka a vedení Clevelandu také muselo dobře vědět jakého. Přesto si užívali plných 10 minut slávy. Giants šli na řadu hned poté a svůj výběr dali do placu hodně záhy. Není pochyb, že Saquon Barkely byl jejich vysněnou volbou bez nějakého váhání a na přemýšlení o quarterbackovi nebo trejdu tak nejspíš pořádně ani nedošlo. Nový generální manažer Dave Gettleman promluvil.

“Jsem nadšený z toho, že budou součástí New York Giants. Když jsem u nihc byl na návštěvě, zmiloval jsem se. Když vejdete dovnitř a vidíte ty Super Bowly. Je nabíledni, že tenhle tým je o vyhrávání a já doufám, že toho bude součástí co nejdřív,” RB Saquon Barkley

Na výběr se rozhodně nelze zlobit. Jak jsem předeslal v minulém článku, vzít Barkelyho byla jedna z vysoce pravděpodobných možností a jedno si ujasněme: Je to skvělý hráč, který okamžitě vylepší útok Giants. Na univerzitě Penn State naběhal 3,843 yardů, 43 běhových touchdownů a dvakrát získal titul ofenzivního hráče conference Big Ten.

Barkley je running back moderního střihu, který má jen málo slabin. Jeho běhový styl je takovou kombinací Adrian Petersona a Leveon Bella. Barkely sází především na svou mrštnost a schopnost uhnout obránci takzvaně na pětníku. Más skvělou laterální rychlost, nízké těžiště a neustále hledá možnosti a skulinky do stran, kam by mohl obraně proklouznout. Občas mu to nevyjde, ale pokud ano, dokáže to donést hodně daleko. Složit ho ve volném prostoru .. hodně štěstí. Je také velice platný jako receiver, často nastupoval jako žolík na pozici wide receivera a zastal ji obstojně. Je také schopný bloker, takže může směle hrát všechny 3 downy. Charakterově nemá žádné otazníky, je to sympaťák . Není tomu ani 2 dny, co se mu narodila prvorozenná dcera. Gratulujeme.

 

Giants running backa rozhodně potřebují, nějakého vysoce kvalitního 1000+ yardového rushera neměli od Ahmad Bradshawa. A Barkely je víc než to. V tomhle směru je tato volba velice přínosná. Trochu jsem ale asi čekal víc od druhého picku celkově. Přeci jen brát running backa takhle vysoko je v dnešní době poměrně proti proudu a v draftu, running backy nabytém, by se dal najít kvalitní starter i později. No zdá se, že Giants se žádný quarterback nelíbil. Ani Sam Darnold, jež byl k dispozici a putoval do Jets. Jejich kariéry budou v budoucnu jistě srovnávány. Žádný quarterback letošního draftu rozhodně není jistota a šance, že budou hvězdy ze všech je mizivá. Přesto se nelze ubránit dojmu, že Giants promrhali jediněčnou příležitost. Giants věří v duo Eli Manning (37 let) a Davis Webb (nic nevíme), dosti riskantní propozice. Zároveň si nejsem jist, zdali na stole vůbec byla nějaká nabídka na trejd. Chtivým týmům stačilo dát méně a dostat se někam do druhé pětky. V takové situaci je pak výběr Barkelyho asi ta nejlepší možnost. Experti tvrdí, že Barkley je nejlepší hráč draftu a já budu jen zvědavý, jak to potvrdí.

“Jakmile si Browns vybrali bakera, řekl jsem svým chlapcům – neplýtvejte čas, bereme Saquona a budeme běhat. Lidé vám volají a nabízejí vám za druhý pick v dratu balíček koblih a hot dog. Ale já na to: Nechte mě bejt, nemám čas dělat kraviny.”, Dave Gettleman, Giants GM

“Nelze to přemyslet, protože je to running back a tak různě. Jinak by se z toho člověk zbláznil. Musíte jít za svými instinkty a rozumět tomu, co dělá vítězný tým. Tenhle hoch dělá okamžitě našeho quarterbacka lepším, receiver lepšími a ofenzivní lajnu lepší. Dělá obranu lepší, protože umí držet míč v útoku a bude skvělou posilou do naší týmové kultury” , Dave Gettleman, Giants GM

Draft pokračuje dalšími koly. Očekávejme posily do ofenzivní a defenzivní lajny. Stále je z čeho vybírat. Stay Tuned.

zdroje: espn.com, giants.com, nj.com/giants, bigblueview.com, twitter