G Will Hernandez
G Will Hernandez, photo: giants.com

Giants draft – shrnutí

Giants využili všech svých 6 voleb v draftu a posílili některé své pozice o zajímavé hráče.

V prvním kole brali running backa Saquon Barkleyho a to se stalo okamžitě hitem. Já se nebudu opakovat, tady máte odkaz na článek, jež se této volbě věnuje: Volbou Giants v prvním kole draftu je RB Saquon Barkley.

V druhém kole Giants svým pickem Giants zvolili guarda Will Hernandeze (UTEP). To mě vůbec nepřekvapilo, skvěle se jim hodí a Giants ho měli před draftem na návštěvě. Bylo spíš s podivem, že nezmizel už v prvním kole. Hernandez je tuze silný, masivní, ale přesto atletický guard se šikovnýma rukama. Vynikající run blocker (nejlepší hodnocení PFF mezi všemi guardy). Není divu, kdysi dělal wrestling a díky tomu má skvělý balanc a nekompromisní finish. Nápadně se podobá typem bývalému hráči Giants Chrisu Snee. Pokud bude hrát podobně, vůbec se nebudeme zlobit. Hernandez se mi hodně líbí, upozornil na sebe už výtečným představením běhěm Senior Bowlu a myslím, že naší ofenzivní lajnu okamžitě vylepší na jednom z postů guarda.

Ve třetím kole si Giants vybrali linebackera Lorenzo Cartera (Georgia). Carter je typově outside linebacker, případně situační pass rusher nebo hráč v coverage. Ze Scouting Combine si odnesl jedny z nejlepších čísel mezi linebackery, ostatně jeho atletické schopnosti potvrzuje rychlostí ve hře. Tuto přednost však nedokáže konzistentně přetavit v sacky a jiná čísla, což jeho hodnotu srazilo až do třetího kola draftu. Carter se dobře hodí Giants do nového systému defenzivního koordinátora James Bettchera, který v něm jistě musí vidět potenciál. Bude na něm, aby to přetavil v produkci na hřišti. Giants o něho měli velký zájem, prý se dokonce i snažili pro něho trejdovat pár míst dopředu. To nevyšlo, ale nakonec to nebylo potřeba, takže vlastně výhra. Za mě výborný pick, posílit obranu potřebujeme.

Svým druhým pickem ve třetím kole (z výměny JPPho) si Giants zvolili defenzivního tackla B.J. Hilla (N.C. State). Hill je klasickým pořízkem do defenzivní lajny, který se do naší obrany projektuje spíše jako defenzivní end po boku Damon Harrisona. Na defenzivního tackla je poměrně solidní pass rusher, jinak je jeho práce především zastavovat běhy doprostřed. Hill je nadějný hráč a protože v defenzívní lajně je potřeba rotace, skvěle se do týmu hodí.

Ve čtvrtém kole jsme se dočkali překvapení. Výběrem Giants se stal quarterback Kyle Lauletta (Richmond). Přibude tak konkurence pro Davis Webba a Giants ponesou na jistotu letos 3 quarterbacky. Lauletta je klasickým developmental quarterbackem středních kol draftu, jako přirovnání bych použil Jimmy Garoppola, kterému se dost podobá. Lauletta je velice solidní passer na krátkou a střední vzdálenost, má rychlý a přesný odhoz. Je to velice chytrý a zkušený quarterback, s dobrým čtením obrany. V Richmondu byl starting quarterbackem 3 roky, nicméně na této univerzitě se většinou setkal jen se slabšími soupeři. Jako slabina se skloňuje slabší ruka a menší přesnost delších passů. Zároveň je často nekonzistentní hráč a hůř se orientuje v kapse pod tlakem. Musím říct, že tento výběr mě docela překvapil, ale jen na první pohled. Když jsme nebrali quarterbacka v prvním kole draftu, neměla by překvapit volba později. Lauletta byl před draftem považován za černého koně a někteří jej tipovali klidně i na druhé kolo. Pro Giants sje to tak dobrá hodnota v kole čtvrtém a zároveň nikdy nemůžete mít dost perspektivních quarterbacků v kádru, zvlášť když starterovi je 37 let.

V pátém kole Giants znovu sáhli po posile defenzivní lajny, zvolili defenzivního tackla jménem R.J. McIntosh (Miami). To je pracovitý a velký defenzivní pořízek, který se jistě zapojí do rotace v obraně. Atleticky je dobře vybavený, ale jak už to bývá s hráči z pozdních kol, má velké rezervy v technice.

Abych to nějak shrnul, letošní draft je docela zvláštní. Rukopis nového generálního manažera je nepochybný, jeho vyjádření, že tým získal několik „velkých zadků“ je trefný. Jeho heslo, že velcí muži týmu umožní soutěžit v NFL, je dobře známé a tak nepřekvapí, že vybíral nejednoho hráče do ofenzivní a defenzivní lajny. Pravda, možná do té ofenzivní lajny bych těch posil chtěl vidět těch posil víc, neškodil by ani nějaký wide receiver. Na druhou stranu pick Hernandeze ve druhém kole mě opravdu potěšil. Nejvíc se pochopitelně bude mluvit o prvním kole a Barkleym. Jestli však bude tak skvělý, jak to vypadá, nemám s tím problém. No a pozdější kola, to jsou především hráči do budoucna, pokud se z nich něco vyklube. Tady bude hodně sledovaný quarterback Kyle Lauletta. Jsem na něho i Davise Webba moc zvědavý, jak se ukážou v preseason. Už aby to bylo.

zdroje: giants.com, bigblueview.com, twitter