Hvězdná čtveřice Hnědých
Hvězdná čtveřice Hnědých

WQB: Cleveland Browns offseason

Dalším v pořadí týmů pod drobnohledem je Cleveland Browns. Tým, který už nechce být ostatním pro smích. Místo toho začíná náležitě vzbuzovat respekt.

Celou offseason pochopitelně zastínil velký trejd s Giants, ze kterého získali hvězdného wide receivera Odella Beckhama. Spolu s quarterbackem Baker Mayfieldem by měl být tou nejdůležitější částí skládanky, kterou dohromady dává generální manažer John Dorsey už druhým rokem. Těch tahů však bylo mnohem víc a mě na pomoc přišel dr.fleishman, aby se na ně podíval detailněji. Rozebral celý draft a kádr Browns a přinesl nejposlednější novinky. Pokud vás zajímá víc, určitě sledujte jeho facebookové stránky Cleveland Browns CZ/SK, věnované tomuto týmu NFL.

Draft 2019

Na začátek krátká poznámka. Browns v offseason čile obchodovali. Některé své draft volby vyměnili za hráče, a tak letos neměli volbu v prvním kole. Což bylo opravdu zvláštní a draftu to z mého pohledu dost ubralo kouzlo. Přeci jenom, fanoušci Browns byli zvyklí, že management Browns vybírá mezi prvními. Celkový počet sedmi draftovaných hráčů je nejmenší od roku 2014 a po bohatých rocích nebylo doplnění kádru z draftu tak výrazné. Ale to nemusí zákonitě znamenat, že Browns nabrali málo talentu z univerzit. Navíc, díky zmíněné zvýšené aktivitě v offseason, přišly do týmu taková jména, jako je Odell Beckham, Olivier Vernon, Demetrius Harris, Eric Kush, Adarius Taylor nebo Sheldon Richardson.

Záměrem Browns v letošním draftu nebylo využít nejvyšší volby na defenzivní hráče, nebo jich dokonce brát rovnou pět, ale stalo se. Kromě malého trejdu pro CB Greedyho Williamse ve druhém kole, pouze sledovali svůj draft board a brali ty nejlepší hráče, kteří ještě byli k dispozici. Vybraní mladíci s největší pravděpodobností budou ještě muset ujít dlouhou cestu, než/jestli se z nich stanou starteři. Ale přes draft v pozdějších kolech většinou jiná cesta k rozšíření a zkvalitnění kádru nevede.

Potvrdil to i hlavní trenér Browns Freddie Kitchens: „Prostě se to tak stalo. John Dorsey možná měl nějaký plán, ale naše filozofie byla zkusit vzít ty nejlepší hráče, jací ještě budou na boardu a toho jsme se drželi. Všichni společně kopeme za Cleveland Browns. Nebudeme nic zpochybňovat. To je práce jiných, kritizovat a dělat podobné věci. My prostě uděláme soupisku a trénujeme ty, co máme k dispozici. John se snaží získat takové, o kterých si myslí, že jsou nejlepší. My trenéři a další členové týmu si proto myslíme, že jsou ti nejlepší a nestaráme se odkud se kdo vzal, nebo na které straně míče hraje. Na tom nezáleží.“

Browns použili svoje první dva picky na defenzivního backa a linebackera, výběrem Williamse v druhém kole a Sione Takitakiho v kole třetím. Třetí den pak další tři defenzivní hráče: safetyho Sheldricka Redwina, linebackera Macka Wilsona a cornerbacka Donnieho Lewise. Po nabitém březnu, kdy každého hlavně zaujal příchod All-Pro WR Beckhama a Pro Bowl pass rushera Vernona, byla právě secondary jednotkou týmu, kde bylo více odchodů než příchodů.

Teď už je to trochu jiná písnička. „Mně se hlavně líbí, že jsme draftovali hráče, kteří mají zaujetí pro hru,“ řekl Kitchens. „Líbí se mi, že tito draftovaní hráči si myslí, že musí ještě něco dokázat, že se musí prokázat. Protože když vkročíte na hřiště a necítíte, že se musíte ukázat, už jste o krok za někým jiným. To je to hlavní, co si z toho beru.“ To, co ale vypadá dobře na papíře, nemusí ještě fungovat v reálu. „Ano, může to vypadat pěkně, ale zápasy nám to nevyhraje. Ani jednu čtvrtinu. Tohle jsou všechno věci, které jediné mohou lidé řešit během dubna a května. Zápasy se začnou vyhrávat nebo prohrávat v září. Tam chceme mít nad naším osudem plnou kontrolu, ne teď v dubnu nebo květnu.“

Teď už ale pojďme od vzletných slov trenéra k jednotlivým hráčům, které Browns letos draftovali. Všichni z nich se minulý víkend zúčastnili nováčkovského kempu v Beree. Společně s nimi se kempu zúčastnilo i dalších 15 nedraftovaných hráčů:

https://www.clevelandbrowns.com/news/browns-sign-15-undrafted-free-agents)

Jak jsem už psal, v prvním kole Browns neměli volbu draftu (poprvé od roku 2008) a tak až ve druhém kole se John Dorsey drobným tradem s Colts posunul na pozici 46 (za původní pozici 49 a jedno páté kolo) a zvolil CB Greedyho Williamse z univerzity LSU. John Dorsey na vysvětlenou: „Na univerzitě vždy bránil ty nejlepší WRs soupeře. Když ho vidíte hrát fotbal, dostane vás, jak v jeho podání vypadá vše jednoduše. Má všechny předpoklady bránit hráče kvalit NFL. Snažil jsem se posunout i o šest míst výše, když jsem viděl, že začali mizet defenzivní beci.“

Williams je finalista Jim Thorpe Award z roku 2018, ceny, která se dává nejlepší defenzivním bekům z univerzitních týmů. V roce 2017 vedl tabulky se šesti INT a v roce 2018 přidal dva navíc. Byl starterem ve všech 24 zápasech, výška 1,9 m, váha necelých 84 kg. Univerzitní kariéru zakončil s 28 ubráněnými pasy a 71 tackly. Teď bude moct brzo na trénincích poměřit své síly s Jarvisem a OBJem a doplnit plánovaného starting CB Denzela Warda. Hned v prvních rozhovorech jako hráč Browns musel Williams dementovat zprávy o tom, že není příliš zdatný tackler. Podle jeho slov se po něm na univerzitě chtěla hlavně osobní obrana receiverů, takže se po něm skládky ani moc nepožadovaly. Proto jejich nízké číslo ve statistikách. Kitchens navíc zmiňuje, že předpokládá, že Greedy ještě nabere alespoň na 90 kg, a hlavně mu vyhovuje jeho výška. Jako „vzor“ zmínil cornery KC Chiefs, kteří jsou všichni přes 1,9 m vysocí. Zde ještě pár jeho highlightů na uvítanou:

https://www.clevelandbrowns.com/video/welcome-to-cleveland-greedy-williams

Ve třetím kole, jako 80. výběr celkově, si Browns vybrali LB Sione Takitakiho z univerzity BYU. Jeho výběr komentoval asistent GM Eliot Wolf takto: „Jeho hra je velmi fyzická a tvrdá. Umí zastavovat běhy, bránit pasy i blitzovat. Dříve hrával DE a ani pass rush mu tím pádem není cizí. Jsme opravdu rádi, že se nám ho podařilo získat. Hraje občas až zuřivě. To je něco, co ho odlišovalo od podobných hráčů.“

Takitaki si jeden ze svých nejlepší univerzitních výkonů schoval na zápas proti Wisconsinu, kde předvedl 12 tacklů (jeden pro ztrátu) a BYU si připsal překvapivou výhru. Jako kapitán pak zakončil svojí univerzitní kariéru ohromujícími 19 tackly ve finálovém zápase. „Byl jako demoliční koule. I kdybyste ho neznali, museli jste si ho v tom zápase všimnout. Byl všude, mlátil s lidmi, zastavoval přihrávky, sackoval quarterbacka, pronikal do backfieldu pro skládky pro ztrátu. Po přesunu z DE ho tým využíval více a více, a i náš defenzivní koordinátor Steve Wilks bude od něj chtít stejnou práci,“ doplnil Wolf.

Takitaki, nejmladší ze sedmi dětí, hrál ještě na střední škole v útoku i obraně (RB, LB), zároveň byl i ve volejbalovém týmu. Má cca 1,9 m a 105 kg. Na soupisce doplní Joe Schoberta, který už se dva roky nedostal do Pro Bowlu a zůstává za očekáváními, Christiana Kirkseyho, který se v loňské sezoně zranil a tým doufá, že se vrátí a Genarda Averyho s kterým se také počítá. Dále byl podepsán Adarius Taylor z Tampy a o pozici se ještě poperou D‘Juan Hines a Xavier Woodson-Luster.

https://www.clevelandbrowns.com/video/welcome-to-cleveland-sione-takitaki

Ve čtvrtém kole, jako 119. celkově byl vybrán S Sheldrick Redwine z Univerzity Miami. Jeho výběr komentoval ředitel pro univerzitní skauting Steve Malin takto: „Zápasy jsou o uhlídání hráčů soupeře. Musíte mít takové, jež hrají fyzicky, ale i také ty co dokáží soupeře pokrýt. Myslíme, že v tom nám Sheldrick pomůže. Navíc je šikovný s míčem.“ Redwine na střední škole hrál cornerbacka, při trénincích na svoji juniorskou univerzitní sezonu přešel na safetyho, dostal pozici startera a už na této pozici zůstal. Malin bere zkušenosti z hraní CB jako jeho výhodu: „Může hrát free safetyho, strong safetyho, klidně i nickel. To jsme také zvažovali při jeho výběru, jeho přínos pro tým.“ Sám Sheldrick pak prohlásil, že je schopný hrát kdekoliv.

Redwine, který vyrůstal v Miami, byl dva roky starter místních Hurricanes a zazářil jako senior. Zaujal svými 64 tackly, 3,5 tackly pro ztrátu, 3 sacky, 3 INT, 1 fumble recovery a 1 forced fumble. Jako junior měl 59 tacklů a 2 INT.

https://www.clevelandbrowns.com/video/welcome-to-cleveland-sheldrick-redwine

V pátém kole, jako 155. celkově byl Browns vybrán LB Mack Wilson z Alabamy. Wilson hned po draftu prohlásil, že se cítil být nejlepším LB na draftu a ostatních 31 týmů teď pocítí bolest za to, že musel na svůj výběr tak dlouho čekat. Čímž jen potvrzuje předchozí prohlášení, že byli vybíráni hlavně soutěživí hráči. Podle HC Kitchense má právě i Wilson silné zaujetí pro hru, je soutěživý, dobrý v pasové protekci, ale použitelný i proti běhům. Hrával i special týmy. Na univerzitě, jako freshman, hrál ve všech 15 zápasech sezóny. Převážně ve special týmech, občas dokonce v útoku jako halfback. Nakonec postupně začal zářit jako součást chválené obrany Crimson Tide’s. Svoji sílu ukázal hlavně během cesty Alabamy za titulem, kdy ve finále soutěže měl 12 tacklů, z toho dva pro ztrátu při výhře nad Georgií. Sezonu zakončil s 71 tackly a 2 INT. Mack je tak další do výše zmiňované skupiny LB, kteří se teď budou prát o svoje místo na slunci.

https://www.clevelandbrowns.com/video/welcome-to-cleveland-mack-wilson

Jako 170. celkově byl pak v pátém kole draftu do týmu Browns vybrán K Austin Seibert z Oklahomy. Jeho přednosti vyzdvihl skaut Browns Josh Cox: „Myslím, že jsou na něm zajímavé tři věci – měl neobyčejně úspěšnou kariéru na školách, má dynamit v noze a je velmi soutěživý. Samozřejmě ta jeho kariéra byla zatím krátká, ale já jsem ještě neviděl tak soutěživého kickera jako je on.“

Seibert ukončil svoji univerzitní kariéru jako lídr historických tabulek v bodech skórovaných kickerem (499). Úspěšnost za kariéru ve FG měl 63 z 79 s nejdelším úspěšným pokusem z 51 yardů. Stanovil školní rekord v počtu úspěšných PAT, když se od roku 2016 do roku 2018 nemýlil v 162 po sobě jdoucích pokusech. Zároveň všechny čtyři sezóny hrál i puntera.

„Umí kopat field góly, umí výkopy, navíc myslíme, že se v tom dokáže zlepšovat. V případě nouze je schopný zahrát i punt, což je další plus,“ dodal ještě Cox.

Browns mají aktuálně na soupisce ještě kickera Grega Josepha. Tento mladý jihoafričan byl v loňském roce podepsal jako nedraftovaný v Miami a následně se v srpnu po propuštění stěhoval do Clevelandu. Sice stanovil Browns rookie rekord, když skóroval 76 bodů, ale pokud mě paměť neklame, tak jednou nebo dvakrát odmítnul vítězství těsně před koncem zápasu nebo v prodloužení. Celkově měl úspěšnost 17 z 20 FG a 25 z 29 PAT a není tedy divu, že management přivedl na preseason dalšího kickera. Konkurence může jen prospět.

https://www.clevelandbrowns.com/video/welcome-to-cleveland-austin-seibert

K posledním dvěma pickům už jen krátce. V šestém kole, jako 189. celkově byl vybrán G Drew Forbes z univerzity Missouri State. Na univerzitě byl tři roky starterem na levém tacklu, jako senior se dostal do výběru Ohio Valley Conference. V sedmém kole, jako 221. celkově pak byl naším posledním pickem vybrán CB Donnie Lewis z Tulane. Ten hrál na univerzitě tři roky jako starter a připsal si 8 INT.

Dodatek: Během tvorby článku proběhl (již zmiňovaný) rookie minicamp. Po jeho ukončení Browns podepsali tři nedraftované hráče: CB Jhavonte Dean, RB Trayone Gray a LB Willie Harvey. Propuštěni byli RB Darrin Hall, CB Ashton Lampkin a LB Xavier Woodson-Luster.

Předpokládaná základní sestava aneb souboj o pozice se nekoná

QB:        Baker Mayfield
RB:         Nick Chubb
WR:       Odell Beckham Jr.
WR:       Jarvis Landry
WR:       Antonio Callaway
TE:          David Njoku
LT:          Greg Robinson
LG:         Joel Bitonio
C:            JC Tretter
RG:        Austin Corbett
RT:         Chris Hubbard

DE:         Myles Garrett
DT:         Sheldon Richardson
DT:         Larry Ogunjobi
DE:         Olivier Vernon
OLB:      Genard Avery
MLB:     Joe Schobert
OLB:      Christian Kirksey
CB:         Denzel Ward
CB:         Greedy Williams
S:            Damarious Randall
S:            Morgan Burnett

Fanoušci Browns mohou zapomenout, jak těžce vydýchávali předchozí sezóny a jen se radovat, jaká sbírka talentů se v týmu sešla. Za méně než dva roky od ostudné sezóny s bilancí 0-16 má Cleveland pravděpodobně kádr s nejlepší kombinací talentu a mládí v celé NFL.

Také je docela úleva, že Browns v offseason nemusejí řešit pozici starting QB. Člověk prostě musí být natěšený na to, co ve své druhé sezóně předvede Baker Mayfield, poté co vlétl do NFL jako kometa. Svým umem, a hlavně entusiasmem strhl všechny okolo sebe a ve 23 letech se stal starterem.

Potenciálních vad na kráse ale je očividně stále dost. Greg Robinson, který bude bránit Bakerovu slepou stranu, nebyl z minulých týmů propuštěn bezdůvodně. Pravý tackle Chris Hubbard má také daleko do elitního linemana. HC Fredie Kitchens určitě nebude chtít ve své první sezóně spoléhat na Bakerovo umění vyhnout se tlaku, hlavně s ohledem na riziko zranění. O pozici backup QB si to v nadcházejících trénincích rozdají Drew Stanton (12 let náhradničil v Lions nebo Cardinals), Garrett Gilbert (ukázal jakýs takýs potenciál v letos narozené a hned umrlé AAF, kde byl statisticky nejlepším QB) a David Blough, letos nedraftovaný nováček z univerzity Purdue.

Až v půlce listopadu skončí suspendace Kareemu Huntovi, určitě ubere ze zátěže Nicka Chubba. Než se Hunt vrátí, je zde stále také prostor pro Duke Johnsona, hlavně v pasové hře. Johnson si vynecháním posezónních aktivit snažil vynutit trade do jiného týmu, ale Fredie Kitchens o tom nechtěl ani slyšet a veškeré zprávy o tom, že by trade byl na stole, striktně dementoval. Za zmíněnou trojící pak aktuálně na svoji šanci čekají Devante Mays (draftován v roce 2017 Packers, od poloviny 2018 na Browns practice squad), Dontrell Hilliard (loni v jedenácti zápasech zapojen výhradně do pasové hry, také jako KR a člen special týmů) a Trayone Gray, nedraftovaný nováček z letošního roku. Do vydání článku byl Mays propuštěn a nahrazen dalším nedraftovaným nováčkem, L.J. Scottem.

Starteři na pozicích wide receiverů jsou také jednoznační. Nejlepší kamarádi Jarvis Landry a OBJ. Aktuálně hodnocení jako nejlepší duo receiverů v lize. Záda jim s největší pravděpodobností budou krýt Antonio Callaway a Rashard Higgins, kteří v loňské sezóně stabilizovali své výkony a očekává se další zlepšení. V únoru byl ještě podepsán Jaelen Strong, dřívější pick ve třetím kole draftu, který ale již více než rok nehrál kvůli zranění kolene. Mohl by zaujmout místo big body receivera, který v sestavě chyběl. Respektive být trochu jiným typem receivera, než jsou ti čtyři dříve zmínění. Za touto pěticí už to bude vyrovnaná bitva několika rookies.

Na pozici TE aktuálně čeká v řadě šest hráčů. Pravděpodobný starter David Njoku, který loni zaujal celou NFL svým povedeným/nepovedeným skokem pro TD (nakonec ho pro něj donesli spoluhráči). V offseason přišel, jako volný hráč, zkušený Demetrius Harris (dříve KC Chiefs). Po zranění se bude vracet Seth DeValve, který předváděl slibné výkony minulou preseason. Dále jsou na soupisce Orson Charles (využíván ale spíše jako fullback), druhoročák Pharaoh Brown a rookie Stephen Carlson. Poslední dva jmenovaní budou pravděpodobně bojovat o volnou pozici. Poté co Minnesota naznačila, že možná propustí Kyle Rudoplha, se vyrojily spekulace, jestli ho Dorsey nepřivede, ale i kdyby propuštěn byl, tak si nemyslím, že je to pravděpodobné.

Akvizice Sheldona Richardsona a Oliviera Vernona mohou z defenzivní lajny Browns udělat nejlepší čistě pass rushovou čtveřici v celé NFL. Společně s Mylesem Garretem (13,5 sacku v roce 2018) a Larry Ogunjobim (5,5 sacku) jsou jasní starteři a doufejme, že budou ve velkém terorizovat quarterbacky soupeře. Zbytek obrany ale nesmí zapomenout, že tito čtyři dravci jim při honu na sacky pravděpodobně moc nepomohou s bráněním běhů. Opět ale platí, že díra v sestavě za touto čtveřicí je převeliká a adepti na DT nebo DE, jsou vesměs několikaroční cestovatelé po týmech NFL.

Je až do očí bijící, jak málo bitev o pozici startera v týmu bude. Možná náš pick z druhého kola letošního draftu, CB Greedy Williams si bude muset vybojovat svoje místo na slunci přes Terence Mitchella, ale jinak je všech 22 pozic celkem jasných.

Zahajovací sestava vypadá skvěle. Pokud se budeme snažit hledat hnidy, tak hlavně v defenzívě je hloubka kádru velmi malá, a to dělá z Browns velmi zranitelné v případě zranění top hráčů. Je to ale logické. Za dva roky se Dorseymu povedla unikátní přestavba týmu, respektive startovací sestavy, ale kompletní sestava je i o kvalitních náhradnících a ty ještě mnohde sehnat nestihl.

Přerod Browns z mizérie 0-16 na papírového aspiranta Super Bowlu je poslední ukázkou toho (zdravíme Rams), že kormidlem úspěchu lze v NFL otočit mnohem rychleji než v jakémkoliv jiném profesionálním sportu. Nám fanouškům nezbývá než se těšit a doufat, že teď už se osud naší, podle mnohých prokleté franchise, obrátil k lepšímu a modlit se za zdraví hráčů. Zároveň musím jedním dechem dodat, že ač náš coaching stuff dostal do ruky celkem super nástroje, nejsou vůbec v záviděníhodné situaci. Tlak na dobrý průběh/výsledek sezóny bude enormní. Nic jiného, než průlom se nečeká. Proti sezónám, kdy mohli Browns maximálně překvapit, velká změna. To já, jako ne až tak dlouholetý fanoušek Browns („prokletý“ Draft Day :-), nepamatuji a ze směsi nadšení/očekávání/obav mám až mrazení v zádech. Dost totiž může hrozit, že pokud se v prvních dvou třech zápasech nevyhraje, přestane být vše zalité sluncem a půjde to do kopru. Pokud ale tahle skvadra chytí vlnu, bůh ví, kam až na ní může doplout. Joe Thomas tipuje bilanci 10-6 a účast v playoff. Budu to Bakerovi a jeho kumpánům moc přát.

You have to earn your stripes, GO BROWNS!!!

dr.fleishman za http://www.facebook.com/Cleveland.Browns.CZ.SK/

Zdroje:

http://www.nfl.com/news/story/0ap3000001030134/article/afc-north-projected-starters-browns-loaded-steelers-aint-dead

https://www.clevelandbrowns.com/news/browns-mailbag-who-s-in-the-mix-for-the-final-few-spots-at-wide-receiver

https://www.clevelandbrowns.com/news/2019-draft-analysis-browns-beef-up-defense-with-focus-on-areas-in-need-of-additi

https://www.clevelandbrowns.com/news/browns-sign-3-undrafted-free-agents

Jirkův pohled

Nebývá než souhlasit se závěrečným shrnutím. Očekávání nejsou malá, tlak bude enormní a všechny nedostatky zakryje jedině vyhrávání. A poprat se s tím bude muset trenér s minimem zkušeností z podobných situací. Jak tohle dopadne?

To pochopitelně netuším, ale jsem spíše opatrný. Tipuji Browns těsně za brány playoff. Tradičně platí, že rychlá přestavba týmu vyžaduje trpělivost, než si všechno sedne. Nový hlavní trenér, nový defenzivní koordinátor, stále velmi mladý quarterback a pochybná ofenzivní lajna. Také sdílím obavy o strukturu celého kádru, který má sice hvězdná jména na povrchu, ale malou hloubku, co se kvality týče. Klíčové také bude, jak si sednou velká jména mezi sebou, a hlavně s trenérem. Jak zareagují na první nezdary či problémy. Jak zvládnou první krize či kontroverze, které nevyhnutelně vyvstanou. Ještě toho hodně uvidíme, to jediné je jisté.

Letem Světem

Na události v NFL to byl hodně pomalý týden. Prakticky není o čem psát a přiznejme si, všichni jsme stejně sledovali hokej.

Obrana Tampy Bay Buccaneers doznala letos hodně velkých změn. Tři z jejích nejlepších hráčů jsou pryč. LB Kwon Alexander s týmem neprodloužil. DE Jason Pierre-Paul pro zranění krku vynechá celou sezónu. DT Gerald McCoy by z finančních důvodů propuštěn. Na jejich místa přišli LB Devin White (draft) a DT Ndamukong Suh (jednoletá smlouva). Jsou mladší a levnější, budou však lepší? To si rozebereme už za týden, opět s pomocí jednoho z vás.

Máte-li rádi moje články, neváhejte mě v tom podpořit jednorázově nebo pravidelně. Díky posílám těmto štědrým dárcům: Dominik Kiss, Vladimír Kurák, Jakub Krejčíř, Kamba, Zdeněk Bureš, Tomáš Cmorik, Pavel Sysel.

Dotazy a žádosti čtenářů

Zpětná vazba je fajn. Chci psát o tom, co vás zajímá. Každé pondělí či úterý vyzívám čtenáře na twitteru (protože to je můj hlavní komunikační kanál) k otázkám a podnětům do WQB článku. Tím však rozhodně nechci diskvalifikovat nikoho, kdo twitter nemá. Pošlete mi kdykoliv své otázky a nápady (třeba emailem na robekjiri@gmail.com), prostě co vás zajímá, a já se pokusím odpovědět, jak bude v mých silách. To zajímavé pochopitelně zveřejním.

Nedávno jsem „objevil“ na Amazon Prime Video dokumentární sérii All Or Nothing, mám rozkoukanou Arizonu Cardinals. Mám jako nováček s NFL asi naivní dotazy: Jak se stane, že se celkem dobrý tým za 3 roky tak zhorší? Pokud jsi tu sérii viděl, co ti to o Cards řeklo? Díky. (Martin)

Díky za dotaz. Sérii jsem neviděl, takže k ní se vyjádřit bohužel nemohu. Co se však obecně NFL týče, a vlastně všech top severoamerických sportovních lig, mají oproti těm evropským několik specifik, které umožňují týmům poskočit výrazně nahoru nebo dolu ve velice krátkém čase. Jsou uzavřené (žádné sestupy do nižších lig) a jsou založeny na paritě mezi týmy, které pomáhá draft a platový strop.

Konkrétně v případě Arizony Cardinals je sešup dolů v posledních letech důsledkem nepříliš povedených draftů nedávné minulosti a velice zanedbané ofenzivní lajně. No a samozřejmě velkou ranou byla ztráta dvou velkých person na konci sezóny 2017. To odešel od týmu trenér Bruce Arians a kopačky na hřebík pověsil quarterback Carson Palmer.

zdroje: NFL Gamepass, espn.com, nfl.com, si.com, theringer.com, nbcsports.com, twitter, youtube